תפריט
ראשי | המועדון | מכבי בקהילה

מכבי בקהילה

המועדון פועל לאורך כל ימות השנה לחיזוק קשרי הקהילה, גידול דור אוהדים חדש והטמעת ערכים של הוגנות, כבוד הדדי וספורטיביות. בדף זה תמצאו חלק מהפרויקטים בהם פועל המועדון לאורך השנה לחיזוק קשרי הקהילה. על פעילותה בקהילה, זכתה מכבי נתניה במקום השלישי בתחרות "מגן הכבוד" בעונה 2014/15
 
.
 
פרויקט –"מכבי נתניה באה לשכונה"
 
 פרויקט "מכבי נתניה באה לשכונות" בשיתוף עם עיריית נתניה ו"קרן שטיינמץ" הוא גולת הכותרת של מכבי נתניה בכל הקשור לעשייה הרבה של המועדון בפעילויות למען הקהילה. מדובר בפרויקט אשר התחיל בו המועדון לפני שבע שנים בשכונת "חפציבה" ומאז התרחבה הפעילות לעוד שלושה מוקדים: שכונות "דורה" ו"אזורים" ובתחילת העונה האחרונה בשכונת "סלע". תושבי שכונות אלו נחשבים לאוכלוסיה משכבה סוציו-אקונומית נמוכה מאוד ומתגוררים בהם בעיקר עולים חדשים מאתיופיה ורוסיה הנחשבים למעוטי יכולת.
 
מכבי נתניה פורסת בשבע השנים האחרונות את חסותה לפרויקט קהילתי חשוב זה מתוך הכרה כי מדובר בפרויקט קהילתי בעל חשיבות עליונה שבמסגרתו עומדת המילה "לתת": לאוכלוסייה חלשה, לשילוב העולים חדשים ולחברה הישראלית. זהו העיקרון המנחה את העוסקים במלאכה.
 
הגופים מעריכים כי פרויקט זה ישפיע בצורה חיובית על הילדים בתחום החברתי והלימודי והוא עוזר ומקדם את הילדים בתחום הכדורגל והספורט בכלל.
 
במסגרת פרויקט זה מגיעה מכבי נתניה פעמיים בשבוע לכל שכונה ומעניקה לילדים המשתתפים בו (למעלה מ-250 ילדים בכיתות א'-ו') מסגרת ספורטיבית – אימוני כדורגל פעמיים בשבוע אשר אותם מעבירים מאמני מכבי נתניה. כל ילד וילד מקבל סט אימון הכולל מכנסיים וחולצה של מכבי נתניה. הילדים מתחרים ביניהם ומשתתפים בטורנירים של מכבי נתניה, כאשר השחקנים המוכשרים שמתגלים עוברים לשחק בקבוצות מחלקת הנוער תוך כדי קבלת מלגה מהמועדון למימון פעילותם במחלקה. למעשה השחקנים המוכשרים שמתגלים באימוני הכדורגל של הפרויקטים ומגיעים לקבוצות הליגה של מחלקת הנוער לא היו יכולים להגיע לקבוצות המחלקה אילולא פרויקט מסוג זה.
 
הילדים מתבקשים לשלם דמי השתתפות סמליים בעלות מינימאלית חודשית של 20 שקלים בלבד כאשר כסף זה חוזר לילדים במסגרת הפעילויות השונות שלהם. לשם השוואה העלות החודשית לילד במסגרת הליגה של מכבי נתניה עומדת על 300 שקלים לחודש.
 
מעבר לפעילות הספורטיבית הילדים בפרויקטים נהנים ממסגרת חינוכית וחברתית מעבר לשעות הלימודים וזאת במקום להסתובב ברחובות. לשם כך מצמידה עיריית נתניה לכל מוקד פעילות מדריך חברתי בשכר אשר מלווה את הפעילות כולה לאורך כל השנה.
 
בנוסף זוכים הילדים לימי גיבוש והעשרה שונים ללא כל תשלום. כמו כן מספר פעמים בעונה נכנסים הילדים בחינם למשחקי קבוצת הבוגרים של מכבי נתניה בהסעות מסודרות.
 
 
ליגת קט-רגל בשכונות לחט"ב ותיכוניים
 
גם העונה נרתם מועדון הכדורגל מכבי נתניה ונענה לבקשת עיריית נתניה לנהל פרויקט חדש מסוגו בעיר: פעילות
קט-רגל בשכונות לגילאי חט"ב ותיכוניים בשכונות השונות (רובן שכונות עם חתך אוכלוסיה ממעמד סוציו אקונומי נמוך) מכל רחבי העיר נתניה: דורה, מרכז ספיר, חפציבה, ותיקים, נאות הרצל, נאות שקד, מרכז העיר, קרית נורדאו.
 
הפעילות התקיימה בשנה שעברה וגם מתקיימת השנה והיא כוללת שני אימונים בשבוע לכל שכבת גיל ואחת לשבועיים, ביום קבוע מתקיים מחזור ליגה לכל שכבת גיל בהשתתפות כל הקבוצות (בשבוע זה מתכונת הפעילות היא אימון אחד ומשחק). כאשר עומדות לרשות השחקנים הסעות ביום משחקים.
 
גם בפרויקט זה מממנת מכבי נתניה את המאמן בכל מוקד פעילות. כמו כן גם בפרויקט זה מוזמנים הילדים למשחקי מכבי נתניה.
 
גם בפרויקט זה מעמידה עיריית נתניה מדריך/מדריכה חברתית שמלווה את הפעילות כולה.
 

הנצחת אוהד: יוני יהונתן שרעבי ז"ל
 
סמל יהונתן שרעבי בן 19 מפתח תקווה, שנהרג בכפר א-טייבה מפגיעת טיל נגד טנקים ב-3.8.2006, נולד בפתח תקוה ב-3.10.1986 וגדל בפתח תקווה היה מעריץ ואוהד גדול של קבוצת מכבי נתניה.שהתגייס לצה"ל, הוא התעקש להיות בשריון, "הוא אהב את המדינה, הצבא והחברים", סיפרו חבריו. יהונתן ז"ל היה אוהד שעשה הכל למען הקבוצה, והיה מאותם אוהדים שתוצאת המשחק הייתה משפיעה על מצב רוחו במהלך השבוע, כאשר לאחר הפסד לא ניתן היה לדבר עם יהונתן ולאחר ניצחון הוא לא הפסיק לחלוק את השמחה עם כל מי שפגש. מגיל צעיר הלך יהונתן למשחקים של מכבי נתניה אחרי שנדבק מאחיו גיא שהוא אוהד ותיק של המועדון. יונתן ז"ל, היה מגיע בדרכים שונות למשחק ואחרי שהוציא רישיון, היעד הראשון אליו לקח את אימו היה כמובן "לקופסא".
לאחר מותו הותיר אחריו שני אחים גדולים, גיא בן 34 ואיתן בן 32. אביו משה עובד כאב בית בבית הספר קפלן ואמו ירדנה עובדת כספרנית.
 
בתחילת עונת 2007/2008 החליטה מחלקת הנוער של מכבי נתניה לקרוא את קבוצת נערים א' על שמו של יהונתן וקבוצה  זאת נקראת מאז מכבי יהונתן נתניה.
משה, אביו של יהונתן ז"ל, אמר על הנצחת שמו של הבן בקבוצת נערים: "עבורנו זה גורם לנחת, במיוחד עבור אימו אליה היה קשור מאוד. הבחורים הצעירים האלו ישחקו תחת סמלה של מכבי נתניה ושמו של יוני שילוו אותם בכמה השנים הקרובות וכאשר הם יגיעו לבוגרים, ואני מקווה שרבים מהם יגיעו לשם, הם לא ישכחו את השם והוא יעבור מדור לדור".
הוריו של יוני ז"ל, אחיו ובני משפחתו נפגשים במהלך העונה עם שחקני הקבוצה כדי ששני הצדדים יכירו אחד את השני: השחקנים את האוהד שעל שמו קרויה קבוצתם, ואילו משפחתו של יהונתן שרעבי תהדק עוד יותר את הקשר החזק עם המועדון בנוסף מתקיים משחק הוקרה מסורתי לזכרו בכל  עונה וקיים קשר הדוק בין בני המשפחה למועדון אשר אנשיו מגיעים באופן קבוע לאזכרה השנתית. כמו כן מונצח יוני יהונתון ז"ל באתר הרשמי של המועדון.
 
 
שיתופי פעולה עם מלכ"רים ועיריית נתניה בנוגע לאירוח אוכלוסיות חלשות
 
המועדון מארח מידי משחק בית למעלה מ- 100 ילדים מפנימיות ובתי ילדים ברחבי הארץ, כאשר מרביתם תושבי נתניה והסביבה. בשיתוף ארגון " אוהדים למען ילדים" מתארחים כ- 30 ילדים מידי משחק, בשיתוף מחלקת הרווחה בעירייה משתתפים למעלה מ- 70 ילדים במשחקי הבית של הקבוצה. המועדון מתוך כבוד והערכה לילדים אשר מגיעים מידי משחק, לא משווק או מתעד את השתתפותם של אותם ילדים בפעילויות אלו.
 
שחקני מכבי נתניה מבקרים אחת לשבועיים בבתי ילדים\בתי חולים\ מתנ"ס בעיר. המועדון שם לדגש כי הטמעת ערכי הקבוצה צריך להיעשות בצורה קונסיסטנטית לאורך זמן, ועל כך מתעקש כי פעילות קהילתית תהיה לפחות פעם בחודש. במהלך מועדי ישראל וחגים, אנו מתאמים עם בתי הילדים, בתי חולים, בתי ספר וארגונים נוספים ביקורי שחקנים ואוהדים ממעמדיים שונים בקהילה.
 
 
אירוח טיול ילדי מצווה של מחלקת הנוער בירושלים
 
באופן מסורתי המועדון מידי שנה מארח טיול מאורגן לילדי גיל המצווה במחלקת הנוער.
 
מטרת הטיול היא הקניית ערכי המועדון וחיבור הקשר בין ילדי מחלקת הנוער מכל המגזרים. על מנת לא ליצור מצב של אפליה בין אוכלוסיות שונות, המועדון מארח על חשבונו את כל הילדים ויתרה מכך, מארח גם את ילדי המצווה מפרויקט " מכבי באה לשכונה" שפירטנו עליו במהלך הנספחים האחרונים.
 
במהלך הטיול מבקרים הילדים בליווי מאמני מחלקת הנוער, באתרים הקדושים לכל המגזרים כדוגמת הכותל המערבי, מסגדים וכנסיות.
 
במהלך הטיול כל הילדים מקבלים מתנות הודות לספונסרים של הקבוצה ומתנות מחנות המוצרים הרשמית של המועדון בשווי של 250 ₪
 
בתום הטיול נערכת מידי שנה שיחה בין יו"ר מחלקת הנוער לבין הילדים אשר איננה נוגעת כלל וכלל בנושא כדורגל –כל מטרתה של השיחה היא ערכית בלבד.
 
כחלק מאסטרטגית המועדון לאורך השנים, אנו שמים דגש על חינוך לערכיות מגיל צעיר, לשם כך אנו עורכים מידי שנה פעילויות כאלו ואחרות על מנת לחבר את ילדי מחלקת הנוער אל תפישת העולם של המועדון באשר הוא.
 
במידה והנכם רוצים לתאם פעילות למכבי בקהילה, אתם מוזמנים לפנות במייל :nir@fcmn.co.il
 

טבלת גביע הטוטו

קבוצה מש' נקודות
7 הפועל באר שבע 6 7
8 הפועל תל אביב 6 7
9 בני סכנין 6 6
10 מכבי חיפה 6 6
11 הפועל רעננה 6 6
12 הפועל חיפה 6 5
13 מכבי נתניה 6 4
14 בית"ר ירושלים 6 4
לטבלה המלאה>
פרסומתפרסומת
חסות
חסות
חסות
חסות
חסות
חסות
חסות
חסות
powered by Art-Up
ווינר  מנהלת הליגה